مواد شیمیایی در سیالات خنک کننده براساس طبقه بندی و مقررات جاری

اطلاعات مهم : نظر به اینکه میزان اسید بوریک , بور و فرمالدئید موجود در سیالات خنک کننده در چارچوب قوانین REACH قرار گرفته است تا اطلاع ثانوی مشتریان شرکت رنوس نیاز به اعمال تغییری نخواهند داشت . بدیهی است در صورت بروز هر نوع تغییر به مشتریان محترم اطلاع رسانی خواهد گردید .
استاندارد REACH
استاندارد REACH مجموعه ای از مقررات شیمیایی جهت بهبود استانداردهای حفاظت شغلی و محیط زیست در اتحادیه اروپا می باشد . کلمه REACH مخفف Registration, Evaluation, Authorisation of Chemicals به معتی ثبت , ارزیابی , تائید مواد شیمیایی می باشد . در این رابطه گهگاهی ترکیباتی از باکتریساید (فرمالدئید خاص ) , بور و اسید بوریک در سیالات خنک کننده شکل می گیرند که بر اساس استاندارد REACH غیر مجاز می باشند .
استاندارد REACH و سیالات خنک کننده شرکت رنوس
• سیالات خنک کننده شرکت رنوس تحت کلاس " آماده سازها " طبقه بندی شده اند و بر این اساس مشمول قوانین REACH نمی باشند .
• ولی مواد خام مورد استفاده در این آماده سازها مشمول این قوانین هستند .
• طبق دستورالعمل REACH غیر از موادی که صراحتا از شمول قوانین خارج هستند , سایر مواد بایستی ثبت گردند .
• شرکت رنوس تضمین می کند که این مقررات را برای همه محصولاتش اجرایی کرده است .
خلاصه
• همه محصولات شرکت رنوس آلمان با استاندارد REACH سازگار هستند .
• ایمنی مطلق بر اساس مقررات جاری استاندارد REACH توسط همه محصولات شرکت رنوس تضمین می گردد .

بور و اسید بوریک در سیالات خنک کننده :
درباره استفاده یا عدم استفاده از بور و اسید بوریک در سیالات خنک کننده نظرات متفاوتی هست و این گمانه وجود دارد که این مواد در مرحله بازتولید سمی باشند . به این دلیل اتحادیه اروپا آنها را در زمره جدول SVHC ( مواد با نگرانی بالا ) قرار داده است . اما دامنه این برچسب گذاری تا کجاست ؟ آیا تنها به عاری بودن از اسید بوریک محدود می شود و یا عاری بودن از تمامی ترکیبات بور را نیز در بر خواهد داشت ؟ در این رابطه شرکت رنوس موضع مشخصی را در چهارچوب روشن برای خود تعیین کرده است .
لطفا توجه داشته باشید :
• ترکیبات اسید بوریک یک واکنش برگشت پذیر با آب دارند این به این معنی است که امکان تولید اسید بوریک بصورت آزاد وجود دارد .
شرکت رنوس پیشنهاد می کند :
چنانچه شما مایل به استفاده از سیالاتی هستید که عاری از اسید بوریک هستند , راه حل مطمئن تر طرح این پرسش است که آیا این سیالات حاوی بور هستند یا خیر ؟ زیرا اگر سیال خنک کننده ای حاوی بور نباشد حاوی اسید بوریک نیز نخواهد بود .
خلاصه :
• شرکت رنوس آلمان پیشگام در تولید سیالات خنک کننده عاری از بور می باشد و طیف وسیعی از این سیالات خنک کننده هم اکنون در بازار عرضه می گردند . این به این معنی است که سیالات خنک کننده مذکور فاقد اسید بوریک نیز می باشند .
• این سیالات خنک کننده ترکیبی منحصر به فرد از پایداری بلند مدت و حفاظت موثر از سلامتی را ارائه می دهند .
فرمالدئید در سیالات خنک کننده
بحث های زیادی درمورد فرمالدئید و ترکیبات خاص مربوط به آن در سیالات خنک کننده وجود دارد . در این زمینه کمیته مسئول ارزیابی ریسک (RAC) پیشنهاد کرده است که آژانس مواد شیمیایی اروپا (ECHA) مجددا فرمالدئید را طبقه بندی کند . پیشنهاد برای طبقه بندی مجدد فرمالدئید توسط (ECHA) درماه مارس 2014 به تصویب رسید .
پس از طبقه بندی مجدد فرمالدئید بعنوان یک ماده سرطان زا شناسایی شد . گروه 1B مواد سرطان زا و گروه 2 مواد موتاژن براساس دسته بندی , علامتگذاری و بسته بندی مقررات CLP . در گروه 1B اثرات سرطان زا بودن در حیوانات مشهود ولی در انسانها مشکوک می باشد .
شرکت رنوس آلمان بدین وسیله تصریح می کند که تا اطلاع ثانوی حتی پس از اجرای 6 درجه آدنوزین تری فسفات (ATP) هیچ تغییری در استفاده و علامتگذاری ترکیبات فرمالدئید وجود نخواهد داشت و نیازی به علامتگذاری نیست . ( به شرطی که مقدار نسبت فرمالدئید در حالت آزاد زیر آستانه علامتگذاری شده یعنی زیر سطح1000 PPM (0.1%) یکسان باقی بماند . )
ایمنی و سلامت با سیالات خنک کننده شرکت رنوس : همه سیالات خنک کننده شرکت رنوس کاملا پایینتر از مقادیر آستانه علامتگذاری قرار دارند . این یکی از دلایلی است که آنها را بعنوان مواد ایمن متمایز می سازد .
حتی پس از اجرای 6 درجه آدنوزین تری فسفات(ATP) هیچ تغییری در مقررات استفاده از سیالات خنک کننده حاوی فرمالدئید ایجاد نشده است .
شرکت رنوس تواما در حال توسعه دامنه تلاشها و تستهای خود در زمینه تولید سیالات خنک کننده عاری از فرمالدئید می باشد که نتایج عالی استفاده از آنها بعنوان استاندارد طی سالیان متمادی به اثبات رسیده است .
REACH : همیشه روی حاشیه امن با محصولات شرکت رنوس
سیالات خنک کننده در دست استفاده شرکت رنوس منوط به گذراندن الزامات استاندارد REACH نیستند . با این اوصاف مواد خام مورد استفاده باید الزمات استاندارد REACH را پاس کنند . همه محصولات شرکت رنوس سازگار با استاندارد REACH هستند . به همین دلیل است که همه ترکیبات مربوطه که به صراحت از دستورالعمل مستثنی نبوده طبق استاندارد REACH باید ثبت شده یا قبل از استفاده پیش ثبت شوند .
در نتیجه تضمینهای شرکت رنوس , امنیت مطلق براساس الزمات اخیر به مشتریان ارائه می گردد . علاوه بر این شرکت رنوس در کنسرسیوم اروپایی با سایر سازندگان روانکار تصمین می کنند که در مورد همه ترکیبات شیمیایی که در گریسهای با عملکرد بالا استفاده می شوند فعالانه در حال تحقیق , مستند سازی و ثبت هستند .
در یک نگاه :
• همه محصولات شرکت رنوس مطابق با استاندارد REACH هستند .
• ترکیبات در حال ثبت یا پیش ثبت بر اساس استاندارد REACH هستند .
• ایجاد احسحس امنیت از طریق شفاف سازی ترکیبات مورد استفاده .

شرکت زربرگ سپیدار نوین

  • تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، خیابان صبر، خیابان مطهری جنوبی، پلاک 21 واحد 6
  • 26405559-60
  • 22260648
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.

map mod1

بالا