اطلاعات به روز شده فرمالدئید در ترکیبات حاوی فرمالدئید و در سیالات خنک کننده ماشینکاری


علیرغم دستورالعملهای جدید برای تولید کنندگان و صادر کنندگان , مراحل طبقه بندی و اندازه گیری تغییری نکرده و کماکان مانند گذشته می باشند .
•    بدون هیچ تغییری در علامتگذاری .
•    بدون هیچ الزامی برای اندازه گیری .
کمیته ارزیابی ریسک (RAC) فرمالدئید1 را به عنوان یک ماده سرطانزا دسته 1B و بعنوان موتاژن دسته 2 طبقه بندی کرده است .  
شرکت رنوس از فرمالدئید در سیالات خنک کننده تولیدی خود استفاده نمی کند .  اگرچه تعدادی از محصولات تولیدی این شرکت محتوی ترکیبات فرمالدئید2 نوع 2 می باشد ولی این ترکیبات انکان آزادسازی فرمالدئید را ندارند .
سیالات خنک کننده فقط در صورتی که غلظت فرمالدئید آزاد آنان از حد  PPM1000 تجاوز کند باید علامتگذاری شوند . نظر به اینکه این مقدار در سیالات خنک کننده تولیدی شرکت رنوس چه در حال و چه در آینده همواره بسیار پایینتر از حد مجاز بوده و خواهد بود , با اطمینان خاطر می توان از این محصولات استفاده کرد . بنابراین هیچ نیازی به علامتگذاری سیالات رنوس نبوده و همانند گذشته و طبق روال همیشگی توسط مشتریان قابل استفاده می باشند .
در نتیجه به شرح زیر :
1.    سیالات خنک کننده شرکت رنوس بواسطه ترکیبات فرمالدئید علامتگذاری نمی شوند .
2.    روشی که طبق آن باید سیالات خنک کننده بکار گرفته شوند دستخوش تغییرات مرتبط بواسطه وجود فرمالدئید نخواهد شد .
3.    بدون هیچ تغییری در دسته بندی محصولات .

1.    فرمالدئید = با نسبتهایی به شکل آزاد                                 2. ترکیبات فرمالدئید = با نسبتهایی به شکل مرکب  
شرکت رنوس همواره از غلظتی از فرمالدئید جهت تست و سنجش میزان فرمالدئید آزاده شده بعنوان یک روش استاندارد در آزمایشگاههای خود استفاده می کند . در قسمتی از این تست یک سیستم خورشیدی جهت تعیین حداکثر میزان فرمالدئید آزاد شده در مراحل مختلف بکار گرفته شده است , تاکنون تمامی مقادیر اندازه گیری شده در آزمایشگاههای رنوس بسیار ناچیز و زیر حد مجاز تعیین شده می باشند . این بیانگر صحت , سلامتی و ایمنی محصولات ارائه شده می باشد . اینکه آیا مقررات علامتگذاری فرمالدئید برای موادی که حاوی فرمالدئید نهفته هستند الزام آور خواهد شد یا خیر به فرآیند ثبت PT13  بعنوان بیوسید بستگی دارد . انتظار می رود مقررات مربوطه در این مورد بزودی نهایی گردند .
حد مقدار مجاز استنشاق فرمالدئید
واحد اندازه گیری MAC ( حداکثر غلظت مجاز ) که در گذشته در آلمان استفاده می شد و حد تماس شغلی را درحدود 62/0 میلی گرم بر متر مکعب مجاز می دانست هم اینک منسوخ شده است . کمیته آلمانی MAC مقدار جدید 37/0 میلی گرم بر متر مکعب را پیشنهاد کرده است . همچنین واحد اندازه گیری جدید DNEL ( میزان حد بی ضرر آزاد شده ) توسط این کمیته تحت بررسی است و بزودی یکی از این دو بعنوان واحد مرجع اعلام خواهد شد .
این بدان معنی است که :
روند فعلی استفاده از سیالات خنک کننده رنوس با اطمینان خاطر قابل ادامه بوده و نیازی به اندازه گیری فرمالدئید آزاد شده در محیط کار نیست . یک ارزیابی اندازه گیری فرمالدئید در کارگاه های تولید مکانیکی که طی سالهای               1999 – 2009 انجام شد نشان داد که بیش از 95 درصد از تمام اندازه گیریها همواره مقداری بسیار کمتر از حد مجاز MAC ) 37/0 میلی گرم بر متر مکعب ) را نشان داده اند . افزون بر اینکه نتیجه تمام اندازه گیریها با استاندارد  SCOEL  ( کمیته علمی حدود مواجه شغلی ) که حداکثر 0.2 ppm = 0.25 mg / m³  را مجاز می داند مطابقت داشته اند . این اطلاعات براساس دستورالعملهای موثر فعلی تنظیم شده اند . بدیهی است در صورت هر گونه تغییر شرکت رنوس متعاقبا مشتریان خود را آگاه خواهد نمود .  
شما تصمیم میگیرید :
شما بعنوان مشتری رنوس و همانند گذشته حق انتخاب محصولاتی که حاوی و یا فاقد فرمالدئید هستند را دارید .

شرکت زربرگ سپیدار نوین

  • تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، خیابان صبر، خیابان مطهری جنوبی، پلاک 21 واحد 6
  • 26405559-60
  • 22260648
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.

map mod1

بالا